İade ve Geri Ödeme Politikası

İade ve Geri Ödeme Politikası

 

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Müşterilerimizin kusadam.com’a üyeliğinde, verdiği bilgilerin gizliliğinde, korunması ile ilgili işlemlerde ve kusadam.com’dan satışlara ilişkin diğer hususlarda, aşağıdaki maddeler benimsenmiştir.

 

Madde 1- Taraflar

1.1. Satıcı

Kuş Adam Portre Sanat

Birlik Mahallesi 497.sokak No:1, Çankaya, Ankara, Türkiye

1.2. Alıcı

kusadam.com üyesi olan ya da kusadam.com’dan ürün satın alan kullanıcıların tümü.

 

Madde 2- Konu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait kusadam.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı, nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. kusadam.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

Madde 3- Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti ürün alınırken ilgili sayfada belirtildikleri gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorunda değildir. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.

SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

 

Madde 4- Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından ürün veya hizmet siparişi verilen gündür. Sözleşmenin kabul edildiği tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir.

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz ) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

 

Madde 5- Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından kusadam.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

5.3. kusadam.com’da Şu an için Havale ve EFT veya Nakit ödeme ile alışveriş yapılabilir. Ödeme iptali yapılan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, ücretin  tahsilatının yapıldığı,  andır. Posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

 

6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. Alıcı, kusadam.com internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu kusadam.com sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.5. Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun siparişi bitmiş, onaylanmış, ilgili ürünü görerek ödemesi yapılmış olması halinde iptal veya iade yapılamaz.

 

Madde 7- Sipariş/Ödeme Prosedürü

Sipariş:

 

Resim Sipariş Sürecine Sorulan Soru ve Cevaplar

*

Karakalem Portre için Resimleri Nasıl Göndereceğim ?

544 587 23 26 Whatsapp ve kusadam.portre.sanat@gmail.com ‘a gönderilen resimler ile portre çizimine başlıyoruz.

*

Karakalem Portre Siparişim  Ne Kadar sürede Tamamlanacak?

Karakalem Portre Siparişiniz  iş yoğunluğuna ve sizden gelen siparişin özelliklerine göre değişir.

Normal İş akışı içerisinde en geç 3 gün içinde Karakalem Portre Resim Siparişiniz kargo için hazır olmaktadır.

Acil ve özel durumlarda ise bu süreyi kısaltmak mümkündür.

*

Karakalem Portre Resmimi Kargodan Önce Görebilir  Miyim?

Karakalem Çizim Siparişiniz bittiğinde kargodan önce  whatsapp aracılığıyla paylaşıyor,ve onayınız alındıktan sonra kargoluyoruz.

*

Kargom Nasıl Gelecek?

ANLAŞMALI KARGO ile Karakalem Portre siparişlerinizi  Tüm Türkiyeye   gönderiyoruz.

Çerçevesiz olarak verilen Karakalem Portre siparişleri Karton Rulo Kutu ile,

Çerçeveli olarak Portre Siparişler ise Özenle Paketlenerek  KIRILMAMA GARANTİSİ ile Gönderilir.

Talep halinde Karakalem Portre Siparişiniz HEDİYE PAKETİ şeklinde hazırlanır.

Siparişinizi Kargo Takip Numarasıyla rahatlıkla Takip edebilirsiniz.

*

Ödeme Nasıl Olacak?

Ödeme Alındıktan Sonra Siparişe Başlarız, ancak

Dilerseniz;

Güvenli Alış Veriş yapmanın Rahatlığı ile Tarafımızca Ön ödeme alındıktan sonra Resim  çizimine  başlanabilir.Çizim bittikten sonra ise  Sipariş onayınız alınır ve kalan ödemeyi  yaparsınız.

 

Madde 8- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

 

Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun siparişi bitmiş, onaylanmış, ilgili ürünü görerek ödemesi yapılmış olması halinde iptal veya iade yapılamaz.

İade veya iptal işlemi ; ücret ödendikten ve siparişe başlanmandan önce yapılabilir.Sözkonusu tutar ücreti yatıran hesap dışında kişi veya kurumlara yatırılamaz

Satıcının garanti sorumluluğu yalnızca 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanunu’nun hükümleri geçerli olacaktır.

 

Madde 9- Gizlilik

Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri gönderilebilir.

 

Madde 10- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 

Sipariş verilmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.